Ekipi i Policisë së Kosovës, fiton turneun e futsalit “copa del mare” të mbajtur në Itali

Ekipi i Policisë së Kosovës ka fituar turneun “copa del mare” në futsall të mbajtur në Itali.

Në këtë turne morën pjesë 28 ekipe nga 14 shtete të botës.

Ekipi i Policisë së Kosovës ka zhvilluar nëntë takime, tetë nga këto takime i ka fituar. Ekipi i PK-së ka zhvilluar lojërat në këtë renditje, me këta kundërshtarë dhe janë shënuar këto rezultate:

Dita 1:

Policia e Kosovës – Baraberi (Sllovaki) 2:4

Policia e Kosovës – Torri (Itali) 5:1

Policia e Kosovës – Caracal PD (Romani) 7:1

Policia e Kosovës – Unidas (USA) 14:1

Dita 2:

Policia e Kosovës – Flemalle (Belgjikë) 9:1

Policia e Kosovës – Marseille (Francë ) 12:1

Dita 3:

Çerekfinale

Policia e Kosovës : IPA Olsztyn (Poloni) 2:1

Gjysmëfinale

Policia e Kosovës – Bologna (Itali) 3:0

Finale

Policia e Kosovës – Bratislava (Sllovaki) 2:1

Ekipi i PK-së ka arritur rezultate të shumta edhe në turne të më hershëm si brenda ashtu edhe jashtë vendit. Në këtë turne, ekipi përbëhej nga zyrtarët policorë (lojtarët): Kreshnik Haliti, Gani Konjuhi, Qëndrim Berisha, Ardit Hyseni, Mentor Krasniqi, Sami Geci, Driton Dauti, Egzon Abazi, Bledar Mamusha, Besart Berisha, Faton Shala -staf teknik dhe Amir Gërguri-selektor. /Lajmi.net/

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Policia gjen armë, municione dhe substancë narkotike! Arrestohet shkupjani

Story i radhës

Mickoski: Kovaçevski duhet ta pranojë se vendi është në krizë

Të fundit nga