/

Ejup Rustemi: Rruga Shkup-Bllacë do të bëhet shumë shpejt realitet

Një tjetër institucion i rëndësishëm do të drejtohet nga BDI me synime të shumta për përmirësimin e infrastrukturës në përgjithësi dhe në interes të zonave shqiptare në veçanti.

Sot edhe zyrtarisht ka nisur me punë drejtori i rrugëve të shtetit Ejup Rustemi i cili është zotuar se do angazhohet parreshtur për të realizuar projektet e rëndësishme në interes të qytetarëve që kanë të bëjnë me kryerje të punëve për planifikim, ndërtim, rikonstruksion, riparim, mirëmbajtje dhe mbrojtje të rrugëve publike, si dhe për menaxhim të rrugëve publike.

Siç mësohet priotet kryesor i Rustemit do të jenë rrugët që lidhen me tokat shqiptare ,më saktësisht ajo e Bllacës me Kosovën.
Ndryshe BDI nis drejtimin e Ndërrmarjes së rrugëve për herë të parë.

 

Ngjarja paraprake

Mbildhet Rijaseti i BFI, gati fillimi i procesit zgjedhor

Ngjarja e ardhëshme

​126 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 16 në gjendje më të rëndë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian