Eintrachti i Frankfurtit me një mungesë të madhe

Attila humb finalen e Europa League-s.

Në fakt nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollist, por për një simbol të Eintrachtit të Frankfurtit: shqiponjën Attila.

Shpendi ikonë, që fluturon mbi qiellin e “Deutsche Bank Park” (në ndeshjet shtëpiake të Eintrachtit), që nga viti 2006, nuk do të mund të fluturojë mbi mbi terrenin e stadiumit “Ramón Sánchez-Pizjuán”.

Sipas raportimeve nga shtypi spanjoll, në fakt, legjislacioni iberik parashikon një karantinë 15-ditore për hyrjen e kafshëve të gjalla në vend dhe për më tepër kërkohet leja e UEFA-s.

Këto janë arsyet që e shtynë Eintrachtin të linin Attilan në Frankfurt, nga ku shumë tifozë janë nisur për të mbërritur në qytetin andaluzian, ku do të përballen me Rangers, në finale e Europa League.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kallëzim penal për uzurpim të patundshmërisë dhe ndërtim pa leje

Story i radhës

Dua Lipa vazhdon turneun “Future Nostalgia” me koncertin e radhës në Amsterdam

Të fundit nga