Egjipti fillon vaksinimin kundër COVID-19

Egjipti ka filluar të shpërndajë vaksinën kundër COVID-19.

Vendi me 100 mijë banorë ka regjistruar nëntë mijë raste të vdekjeve nga koronavirusi.

Personat e parë që morën dozën e parë të vaksinës janë një mjek dhe një infermiere, vaksina që iu është dhënë atyre është e prodhuar në Kinë, transmeton Klan Kosova.

Në programin e vaksinimit që është duke u zhvilluar do të përfshihen edhe vaksinat e prodhuara në Britani të Madhe dhe në Rusi, shkruan BBC.

Ngjarja paraprake

Vëllaznimi përforcohet me dy basketbollistë të huaj

Ngjarja e ardhëshme

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian