Edi Rama shpreh gëzimin për kalimin e Shqipërisë në Ligën B të UEFA Nations League

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka shprehur gëzimin e tij për suksesin e Kombëtares Shqiptare në UEFA Nations League.

Shqipëria arriti ta mposht Bjellorusinë me rezultat 3:2, duke arritur të kalojë në Ligën B.

Kuq e zinjtë tani janë në rangun e dytë të kombëtareve evropiane të futbollit.

Ngjarja paraprake

Rekordi i ri me raste të reja me COVID

Ngjarja e ardhëshme

Koalicioni në vepër: Aleanca për Shqiptarët dhe VMRO-DPMNE në një vijë (FOTO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian