Edi, Dritani dhe Artani krah njëri tjetrit, mungon vetëm Albini

Para hapjes së samitit “Open Balkan” në Ohër, në një rend ishin ulur zëvendëskryeministri Artan Grubi, afër kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviq dhe atij të Shqipërisë, Edi Rama.

Ajo që bie në sy është mungesa e kryeministrit të katërt shqiptarë, atij të Kosovës, Albin Kurti.

Ndërkaq në anën e majtë shihet kryeministri Dimitar Kovaçevski, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe kryesuesi me Këshillin e ministrave të BeH, Zoran Tegeltia.

Story i mëparshëm

Tre shqiptarët në anën e djathtë! Rama, Abazoviq dhe Grubi afër njëri-tjetrit në “Open Balkan”

Story i radhës

Kovaçevski: Kosova e ka derën e hapur në ”Open Ballkan”

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish