Edhe sot, si dje!

Tradhtarët po shpërblehen.

Me “kompani” para luftës dhe me “tendera”, pas luftës!

Athua – (ATA) që kishin kompani dhe operuan, punuan para luftës, ishin JASHTËTOKËSOR, apo BASHKËPUNËTOR?!

Ishin dhe janë njerëz, sikurse t’gjithë ne.

Vetëm se; ata ishin, servil bashkëpunëtor dhe PUTHADOR të regjimit fashist, gjenocidial barbar, serb.

Edhe sot, si dje!

Të njejtët, shpërblehen.

Ndërsa PATRIOTËT, injorohen, përbuzen dhe nënçmohen!

 

Mjerisht njejtë edhe sot!

 

Paturpësisht, katërcipërisht, familjarët e dëshmorëve të lirisë, invalidëve të luftës dhe atyre që dhanë, gjithçka për lirinë e Atdheut të përbashkët:

Injorohen,

përbuzen,

diferencohen,

nënçmohen….

Servilët bashkëpunëtor,

lëpirës të këpucëve dje dhe sot, puthador!

Servilët i’u ngjajnë, miqve!

Sikurse ujqërit, qenve.

Një thënje e cila përdoret, qysh shekuj më parë:

Qengji i butë pi dy, nëna!

E keni dëgjuar, këtë thënjen e re.

SERVILI e pi, gjithë kopenë!

 

Mos harroni…

Ata t’cilët, janë lajkatarë, dinë edhe shumë mirë të shpifin!

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mali i Zi deklarohet rreth ndalimit të aeroplanit të Lavrov

Story i radhës

Osmani: Në pikëpyetje ishte mbajtja e Ballkanit të Hapur në Ohër nëse do të ndodhte vizita e Lavrovit në Serbi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish