Edhe një ish-ministër i Gruevskit lirohet nga paraburgimi

Ish-ministri i Arsimit dhe Shkencës i dënuar në lëndën gjyqësore “Organizatorë të 27 prillit”, Spiro Ristovski, pas shtatë muajve do të del nga paraburgimi në shtëpi.

Siç raporton “A1on” ai ka ofruar garanci te Këshilli Penal dhe është pranuar, ndërsa nuk dihet ende sa është velra e pronës së ofruar si garanci.

“Duke vepruar me propozim të të akuzuarit, u soll vendimi ku pranohet propozimi për heqjen e masës së paraburgimit me garanci me pronë”, thonë nga Gjykata Penale.

Ristovski kaloi disa muaj në paraburgim shtëpiak edhe pse është i dënuar me 6.3 vite burg, ndërkaq javën e kaluar u lirua Trajko Veljanovski.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Средба Османи-Колев: Ни треба кохезивност во овој процес во интерес на добрососедските односи

Story i radhës

Vendosi t’i bashkohet rivalit të Bayernit, Sule tregon arsyen pse zgjodhi Dortmundin

Të fundit nga