Edhe një amerikan i bashkohet Rahovecit

Klubi basketbollistik i Rahovecit e ka kompletuar transferimin e amerikanit Cavon Baker.

Klubi njoftoi se Baker bëhet amerikani i pestë në skuadër dhe se së fundi Baker ishte pjesë e skuadrës Saint Peter’s.

Komunikata e plotë e Rahovecit, pa ndërhyrje:

“CAVON BAKER ËSHTË LOJTARI MË I RI I KB RAHOVECIT!

Cavon Baker është aktualisht amerikani i pestë i skuadrës sonë që do të mbrojë ngjyrat e klubit tonë.

Baker është lojtarë i pozitës 1/2, gjatësia e tij prej 185 cm e bën atë mjaftë të shpejtë në lëvizjet depërtuese në trapez.

Së fundmi Cavon Baker është paraqitur në NCAA te skuadra Saint Peter’s”, shkruhet në komunikatë.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Projektligji për bashkëqeverisje/ Shehi: Do shtoni zinxhirin korruptiv, dëgjoni këshillën time se do trembni…

Ngjarja e ardhëshme

“Babai është martuar me tjetrën, nga mosha 8 vjeç jam rrit me mamin dhe motrën”/ Granit Cana rrëfen historinë e familjes së tij

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian