Edhe kjo ndodhë në Kosovë, i rrahën, pastaj fituan ndeshjen në tavolinë

Skuadra e Matit ka fituar 3:0 në tavolinë takimin kundër Elite, i cili ishte ndërprerë përshkak se pjestarë të skuadrës vendase kishin rrahur futbollistët dhe shikuesit e skuadrës mysafire, raporton Olle.

Para më shumë se një jave ishte zhvilluar një ndeshje me shumë polemika në Ligën e Tretë të Kosovës, e cila përfundoi me rrahje të futbollistëve dhe shikuesëve.

Pjestarë të skuadrës së Matit kishin sulmuar skuadrën mysafire madje duke i lënë edhe me lëndime trupore.

Dje është marrë vesh që Komisioni i Garave ka vendosur që fitoren në tavolinë t’ia japë skuadrës sulmuese.

Mati përveç kësaj fitore në tavolinë, këto ditë ka pësuar një humbje të thellë 12:3 nga Podujeva.

Ngjarja paraprake

Rusia regjistron numrin më të lartë ditor të rasteve me COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Të mos e fshehim Edi Ramën pas gishtash

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian