Edhe kjo javë me vranësira dhe reshje shiu

Në parashikimi i motit për këtë javë Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur së do të mbaj mot i vranët dhe me reshje shiu.

Sot do të mbaj mot i vranët dhe me reshje shiu ndërsa në viset malore parashihen edhe reshje bore.

Gjatë ditës së martë do të ketë vranësira dhe reshje të dobëta shiu.

Të mërkurën dhe të enjten parashihen vranësira të pjesshme dhe ngritje të vlerave maksimale.

Të premten pritet një rënje e lehtë e temperaturave por që gjatë vikendit do të pësojnë ngritje.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-17 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

Ngjarja paraprake

Vota për ndryshim në Shqipëri e forcon kombin shqiptar dhe miqësinë me Amerikën!

Ngjarja e ardhëshme

Pse të mërzitet lidhja, bazuar në shenjën e horoskopit!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian