Edhe 16 afganë u larguan nga RMV

Qeveria njoftoi sot se 16 refugjatë afganë që ikën nga regjimi i talebanëve u larguan sot nga Maqedonia e Veriut dhe shkuan për në Kanada.

Më herët, në dy raste të tjera në Kanada, 10 afganë të tjerë u larguan përmes Maqedonisë. Aktualisht në vend jetojnë 542 afganë të tjerë.

“Deri më tani janë larguar 178 civilë, ndërsa vendbanimin e tyre të përhershëm e kanë siguruar në disa shtete të botës”, njoftoi sot zëdhënësi i Qeverisë, Dushko Arsovski.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

BDI: Rritja e dyfishtë e pagës minimale rruga e duhur për standard më të lartë jetësor

Story i radhës

Heqja e kufizimeve herët mund ta zgjasë pandeminë

Të fundit nga