Edhe 13 shkolla marrin leje për mësim me prani fizike

Qeveria në mbledhjen e djeshme ka miratuar Raportin për punë të Komisionit për shqyrtimin e kërkesave të shkollave për organizim të mësimit me prani fizike.

Sipas raportit, Komisioni ka shqyrtuar gjithsej 39 kërkesa nga shkollat ​​fillore dhe ka dhënë pëlqimin që 13 shkolla të nisin mësimin me prani fizike, kurse 25 kërkesa janë refuzuar.

Komisioni pjesërisht ka dhënë leje edhe për një shkollë fillore të muzikës, për realizimin e pjesës praktike të mësimit.

Raportin e plotë mund ta lexoni këtu.

Ngjarja paraprake

Libani prolongon formimin e qeverisë deri më 22 tetor

Ngjarja e ardhëshme

Covid-19 në botë, afro 40 milionë të prekur dhe mbi 29 të shëruar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian