E tha me të madhe në Turqi që është shqiptar, po Ertogruli qenka në telashe të mëdha

Aktorët turk, me anë të seriale që transmetohen në kanalet shqiptare, janë bërë shumë të njohur edhe në Shqipëri.

Njëri prej tyre është Engin Altan Duzyatan, i njohur ndryshe si “Ertugrul”, nga seriali me po të njëjtin emër.

Aktori mjaft i dashur për publikun shqiptar është futur në telashe me drejtësinë. Sipas mediave locale, një gjykatë turke ka vendosur ta marrë me forcë para trupit gjykues për të dhënë dëshminë e tij në lidhje me një grup hakerash.

Këta të fundit akuzohen se kanë vjedhur llogaritë e rrjeteve sociale të 58 personave VIP në Turqi.

Sipas të njëjtave burime, ata u vidhnin fjalëkalimet e rrjeteve sociale si Instagram dhe Twitter këngëtarëve dhe aktorëve turq, e më pas i shantazhonin. Engin do të deklarojë pasi një prej personave që ka rënë pre e këtyre hakerave është edhe gruaja e tij, Neslisah Duzyatan.

Ngjarja paraprake

Dy gazetarë francezë në gjendje të rëndë, pasi goditen nga një predhë në Armeni

Ngjarja e ardhëshme

Zgjedhjet në PD/ Redi Shehu: Hap revolucionar në politikë, largon partinë nga tribalizmi politik

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian