E shau me nënë qytetarin, Albin Kurti sqarohet rreth incidentit të Agim Bahtirit

Lideri i Lëvzijes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur për incidentin që ndodhi në Mitrovicë, mes një qytetari dhe kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cili e shau me nënën një qytetar.

Kurti tha se nuk pajtohet me asnjë lloj sharjeje, as edhe atë të Bahtirit. Madje, Kurti tha se situata nuk ishte aq dramatike, sikurse reagoi kryetari i Mitrovicës.

“Sigurisht që unë jam kundër çfarëdo sharjeje dhe nuk pajtohem fare me atë gjest dhe atë sjellje. Qytetari dëshironte të ndërprente derisa unë flisja, i thashë prit derisa ta mbarojë unë fjalën pastaj vazhdojmë.

Është interesant që instistimi ishte iracional, dhe situata nuk ngeli më racionale. Mua nuk m’u duk qaq dramatike sikurse kryetarit të Mitrovicës, por as aq dramatike sikur shfaqej në media”, tha Kurti.

Lëvizja Vetëvendosje do të garojë në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen më 14 shkurt. 

Ngjarja paraprake

Nuhiu: Askush të mos frikësohet nga rritja natyrore e shqiptarëve

Ngjarja e ardhëshme

A ju bën të palumtur marrëdhënia juaj? Nëse po, është koha të largoheni

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian