E rëndë, ish lojtari i njohur vdes në moshën 42-vjeçare

Mesfushori legjendar senegalez humbi luftën e tij me një sëmundje të rëndë.

Futbollisti legjendar senegalez Papa Bouba Diop ndërroi jetë në moshën 42 – vjeçare pas një beteje të gjatë me një sëmundje.

Bouba Diop ishte anëtar i gjeneratës së famshme të Senegalit, i cili dhuroi lojëra të mira në Kampionatin Botëror në vitin 2002.

Image

Mesfushori i shkëlqyer la gjurmët të mëdha në Angli, ku veshi fanellat e Birmingham-it, West Ham-it, Portsmouth-it dhe Fulham-it, dhe gjithashtu luajti për AEK, Lance, Grasshoppers…

Ngjarja paraprake

Numri i të shëruarve nga COVID-19 në Turqi tejkaloi 400.000

Ngjarja e ardhëshme

Dehari mund të kandidohet sërish për Kërçovën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian