E pazakontë, marecasit tubohen për t’u njoftuar mes vete

Në fshatin Marec të komunës së Prishtinës, ata që kanë lidhje me ketë fshat u mblodhën të gjithë së bashku.

Sipas organizatorëve, ky organizim është bërë për ti bashkuar të gjithë mërgimtarët dhe që të njoftohen në mes vete.

Bashkatdhetarët e mirëpriten një tubim të tillë.

Sipas organizatorëve ky manifestim do të bëhet edhe në vitet e ardhshme dhe që do të shndërrohet në atë tradicionale.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Marrëveshja Abazoviç-Porfirije, një krim ndaj identitetit kombëtar të shqiptarëve – jo vetëm në Mal të Zi

Story i radhës

Sherr masiv në mes të qytetit, të rinjtë shqiptarë godasin me grushta njëri-tjetrin (VIDEO)

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish