E paqartë e ardhmja e Guardiolës

Skuadra e Manchester Cityt nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri futbollistik, prandaj largimi i trajnerit Pep Guardiola është shumë i mundur.

Guardiola ka kontratë me Cityn deri në vitin 2021, por ende nuk e ka rinovuar. “Daily Mail” raporton se drejtuesit e Cityt tashmë kanë nisur bisedimet me trajnerin e Leipzigut, Julian Ngalesmann për ta zëvendësuar Guardiolën.

Ngjarja paraprake

Sot u nënshkruan marrëveshjet për subvencionimin në fushën e kulturës, rinisë dhe sportit në Malishevë

Ngjarja e ardhëshme

Shpend Ahmeti paralajmëron krizë pas shtatë ditësh

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian