E papritur, Vuçiq jep dorëheqje!

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të partisë së tij.

Ai ka paralajmëruar një lëvizje të re më 28 qershor, që është dita e ditën e Vidovdanit – një festë ortodokse poqë nga regjimet serbe është përdorur politikisht për ekspansionzma.

Vuçiq është duke mbajtur një miting, ku prezent është edhe i sanksionuari nga Shtetet e Bashkuara e Amerikës, Miloard Dodik, lideri i serbëve të Bosnje dhe Hercegovinës.

Ishte raportuar më parë për dorëheqjen e Vuçiqit nga partia e tij. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Abdixhiku godet Kurtin: Moskoordinimi me aleatët akt antishteteror, ku jemi nisur me këtë Kryeministër

Story i radhës

Kjo është erëza që do t’i ruaj rrobat tuaja të padëmtuara

Të fundit nga