E pakënaqur me pasurinë e saj, Jennifer Lopez tregon pse dëshiron të ketë më shumë

Në fillim të kësaj jave, Jennifer Lopez lançoi kompaninë e saj të re: J.Lo Beauty. Dhe ndërsa thotë se e gjithë kjo është realizimi i një ëndrre të përjetshme, ajo nuk do të ndalet për më tej. Në një intervistë për WSJ Magazine, Lopez tha se vetëm sepse po ndërton një ‘perandori’ nuk do të thotë se ajo nuk mund të ndërtojë edhe tre ose katër më shumë. Ajo shton gjithashtu se së bashku me bashkëshortin Alex Rodriguez, ndihet sikur mund të bëjë gjithçka:

“Pse mos të ndërtojmë jo një biznes me miliarda dollarë, por tre ose katër?”

Ajo vazhdoi duke thënë se lançimi i produkteve të kujdesit ndaj lëkurës ishte diçka që Rodriguez e shtyu atë të bënte. Ajo thotë se është gati për më shumë, veçanërisht pasi ka mbështetjen e tij për t’i bërë të gjitha.
 
“Kur Alex hyri në jetën time, më thoshte gjithmonë:” Le të ndërtojmë kompaninë tënde të kujdesit për lëkurën. Kjo është një ëndërr e jotja. Le ta bëjmë së bashku. Le ta zotërojmë atë “-tha ajo. “‘Është sikur dikush të sjell diçka të re sa hap dhe mbyll sytë- është si një horizont i zgjeruar.”

Lopez tha se shpirti i tyre i përbashkët i sipërmarrjes është diçka që i lidh ata dhe i shtynë të përpiqen për më shumë.

Pjesë e fjalimit për J.Lo Beauty është frymëzimi për gratë që dëshirojnë sipërmarrjen.
 
“Ndihem rinore dhe ndjehem e fuqishme dhe dua t’u tregoj grave se si të jenë të fuqishme.”
 
Kujtojmë që sipas Forbes, pasuria Neto e Jennifer Lopez është 400 milionë $.

Ngjarja paraprake

Skandal tek kombëtarja e Kolumbisë pas humbjes tupëruese

Ngjarja e ardhëshme

Kastrioti gjunjëzon kampionen e Kosovës, Dinarica ndër më të dalluarat 

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian