E mira, e keqja dhe e shëmtuara: Si e trajton çdo shenjë e Horoskopit një ndarje

Për disa, ndarjet janë një nga sfidat më të mëdha të jetës. Ata mund të jenë emocionalisht shkatërrues, duke shkaktuar një tronditje të madhe të gjithçkaje që dikush di dhe duke ndryshuar jetën e tyre përgjithmonë. Njerëzit mund të reagojnë ndaj ndarjeve në shumë mënyra, kuptohet pasi është një dukuri shumë emocionale, por a e dini se shenja juaj e zodiakut luan një rol të rëndësishëm në mënyrën se si reagoni?

Dashi bëhet konkurrues

Dashi është shpesh shumë i sigurt në marrëdhënien e tyre, duke e menduar veten si partneri më i mirë që mund të ketë tjetri i tyre i rëndësishëm. Gjatë një ndarjeje, kjo mund të deformojë shpejt në zemërim dhe mosbesim se dikush do t’i linte të iknin pas gjithçkaje që kanë ofruar, ose se dikush do t’i çonte ndonjëherë deri në pikën e fillimit të një ndarjeje. Ata do të bëjnë të pamundurën për të provuar se ishte disi faji i personit tjetër, edhe nëse realiteti është shumë i zakonshëm dhe askush nuk duhet të fajësohet vërtet.

Demi nuk pranon ndryshimin

Demi do të angazhohet për një marrëdhënie kaq të vështirë saqë shpesh do t’i kalojë flamujt e kuq ose momente të diskutueshme vetëm për të shmangur një ndarje, edhe kur është qartazi koha e duhur. Ndarjet trondisin shumë botën e tyre, duke i lënë ata thellësisht të pakëndshëm në ndryshimin e rutinës, kështu që edhe kur të ndodhin, Demi do të bëjë gjithçka në fuqinë e tij për të siguruar sa më pak ndryshime të jetë e mundur.

Binjakët e përjetojnë shumë

Binjakët janë brutalë kur bëhet fjalë për ndarjet. Reagimi i tyre i paracaktuar është zemërimi, bezdisja dhe tërbimi. Ata hiperfokusohen në detajet e marrëdhënieve të kaluara dhe i thonë vetes se duhet ta kishin parë atë që do të vinte më shpejt, ndërsa premtojnë se nuk u intereson në të vërtetë dhe kjo nuk i shqetëson aq shumë. Ata përjetojnë një vorbull emocionesh që mund të jenë shumë të vështira për t’u përpunuar, të gjitha me trishtimin e vërtetë.

Gaforrja zhytet në trishtim

Gaforrja, natyra juaj romantike dhe emocionale do të thotë që ndarjet mund të jenë vërtet të vështira. ‘Të qajnë në jastëkët e tyre për ditë të tëra’ disi e vështirë. Ata do t’i thonë vetes se ndoshta ish-i i tyre do të kthehet ose ata disi e bindin veten se ndarja ishte faji i tyre edhe nëse nuk ishte; ata martirizohen për të.

Për ta larguar këtë, Gaforrja duhet të dalë jashtë shpellës së trishtimit që ata ndërtuan kur ndodhi ndarja. Ata duhet të detyrojnë veten të shkojnë në shëtitje dhe të marrin kafe, ose të shkojnë vetëm në një film, të kënaqen me ushqimin e tyre të preferuar të shpejtë ose çfarëdo që i nxjerr nga shtëpia.

Luani bën një shfaqje të tij

Ndarjet, pa marrë parasysh se kush i nis ato, e lëndojnë jashtëzakonisht egon e Luanit. Ata gjithashtu pëlqejnë të jenë dramatikë në lidhje me të, qoftë publikisht në mediat sociale ose privatisht me miqtë e tyre, çfarëdo që ndihmon për të nxjerrë ndjenjat. Më pas ata merren menjëherë me çështje të tjera për të shmangur ndjesinë e ndjenjave reale në vend të atyre performuese.

Virgjëresha fillon të ndërtojë mure

Virgjëresha mendon shumë. Shumë. Duke menduar për çdo bisedë të vogël, çdo rrëfim, çdo mosmarrëveshje, ata e largojnë mendjen nga ajo që duhet të ndjejnë në këtë moment të jetës së tyre. Ata përpiqen të bëhen apatikë për këtë, sepse, në mendjen e tyre, kjo rrah ndjenjën e trishtimit. Fatkeqësisht, ato ndjenja apatike fillojnë të ndikojë në fusha të tjera të jetës së tyre dhe mund të ndikojnë në gjëra të tjera si miqësitë ose puna.

Peshorja bëhet e pamatur

Peshorja nuk zbret lehtë, kjo është e sigurt. Nëse ata nuk përpiqen të bëjnë pazare ose të mohojnë se kjo ndarje po ndodh fare, ata menjëherë kërcejnë te personi tjetër që do t’i ketë, pavarësisht se sa e diskutueshme apo e rrezikshme mund të jetë. Ata kanë nevojë për atë shoqëri, qoftë edhe përkohësisht, për të shpërqendruar veten nga ajo ndjenjë e humbjes.

Akrepi nuk mund të lërë të shkojë

Akrepat ose e ndërprenë plotësisht ish-in e tyre, duke i bllokuar në çdo platformë pa u menduar asnjë moment ose i mbajnë pranë për të parë çdo lëvizje të tyre. Asnjë fejesë, asnjë bisedë, vetëm xhelozia ndizet sa herë që ish-i i tyre po bën diçka me dikë tjetër.

Shigjetari mashtron veten

Shigjetari duket se ecën në mënyrë relativisht të shëndetshme. Ata pretendojnë se ky është një kapitull i ri dhe ata janë gati të fillojnë përsëri. Ata madje mund të kalojnë nëpër një rishikim të plotë të personalitetit në këdo që të ishin ata gjithmonë ‘ëndërruar’ të ishin, por le të jemi të vërtetë. Ky version ‘i ri dhe i përmirësuar’ i tyre nuk është ata që janë në të vërtetë. Ata thjesht duan diçka ndryshe tani, dhe të heqin veten nga të gjitha mbetjet e ish-it të tyre.

Bricjapi është ende i përhumbur

Bricjapët janë mjeshtër në krijimin e një fronti të fortë ndërsa vdesin fshehurazi brenda. Në vazhdën e një ndarjeje, ata do ta stërmundojnë veten me gjithçka që mund të kenë në dorë. Ka një ndarje te Bricjapët se sa shumë u pëlqen të flasin për të, me një gjysmë që zgjedh të përçmojë ish-in e tyre për këdo që do të dëgjojë dhe tjetra nuk e sjell fare atë, duke zgjedhur të vuajë në heshtje të plotë – dy anët ekstreme të e njëjta monedhë.

Ujori e mban atë privat

Për të mbrojtur sjelljen e tyre të ftohtë dhe të sigurt emocionalisht, Ujori i bën të gjitha të qarat për ndarjet e tyre pas dyerve të mbyllura. Ata përpiqen të gjejnë mënyra për ta bërë atë më keq, madje duke kërkuar gjëra për të cilat mund të fajësojnë veten dhe mënyrat se si ishte faji i tyre gjatë gjithë kohës. Nëse ata do të jenë të trishtuar për diçka, ata duan të ndihen vërtet, shumë të trishtuar. Ata ndjejnë se emocionet e tyre duhet t’ia  vlejnë për t’u ndjerë.

Peshqit mendojnë në ekstreme

Për Peshqit, çdo ndarje është gjëja më shkatërruese që ka ndodhur ndonjëherë. Çdo herë, ata kanë humbur një shpirt binjak. Ata e bindin veten se nuk do të duan më kurrë. Ata tani janë të dënuar të vdesin vetëm. Ata kalojnë nëpër të gjitha lëvizjet stereotipike të ndarjes së dëgjimit ekskluzivisht të listave të trishtuara të luajtjes, shikimit romantic dhe ngrënies së akullores menjëherë nga vaskë ndërsa qajnë të vetmuar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Beteja të ashpra në lindje të Ukrainës

Story i radhës

Interi i rinovon kontratën mbrojtësit zikaltër

Të fundit nga