E hëna 12 tetori, ditë jopune për të gjithë qytetarët

Shkup, 5 tetor 2020 (MIA) – Dita e Kryengritjes popullore, 11 tetori (e diel) është festë kombëtare, ndërsa e hëna, 12 tetori është ditë jopune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut, njoftoi sot Ministria e Punës dhe Politikës Sociale.

Ministria i uron qytetarët për Ditën e Kryengritjes popullore. mb/

Ngjarja paraprake

Mbi 600 raste të reja të KOVID-19 për tre ditë, vendosen kufizime për objektet hotelierike

Ngjarja e ardhëshme

Kthehen rastet e shumta me COVID-19 në Rusi, numri më i madh që nga mesi i majit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian