E doni kuletën plot gjatë 2021? Dhuroni dhe merrni këtë produkt natën e Vitit të Ri

Në festat e fundvitit, gatuhet edhe një pjatë që përmban thjerrëza.

Se me ç’recetë, nuk është shumë e rëndësishme! Por a është e gjithë kjo vetëm supersticion, si shumë zakone të tjera?!

Legjendat thonë se po të dhuroje thjerrëza për festat e fundvitit, nënkuptonte që secila prej tyre të transformohej në monedhë, gjatë vitit që do të vinte.

Arsyeja?

Sepse pamja e një thjerrëze, i ngjan një monedhe. Përveç kësaj, e sigurtë është që thjerrëzat janë të mira për shëndetin dhe kjo është ditur gjithmonë.

Ngjarja paraprake

Të festojmë me përgjegjësi! Respektoni maksimalisht masat kundër Kovid-19

Ngjarja e ardhëshme

Videot e TikTok dhe Instagram shfaqen në rezultatet e kërkimit të Google

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian