Dyshime për manipulim në konkursin për rojat e maleve të Sharrit

Natyra në rajonin e Shtërpcës kishte mbetur pa kujdesin e shtetit.

Njerëzit për ruajtjen e përkohshme do të përzgjedheshin në një konkurs që u hap në dhjetor të 2021-ës me marrëveshjen mes ministrisë së Mjedisit dhe Agjencisë së Punësimit.

13 vet aplikuan e 7 u përzgjodhën. 5 serb dhe 2 shqiptarë.

Por, ministria i kërkoi agjencisë që procesi të kthehej në pikën zero, me arsyetimin se numri i ultë i aplikimeve ka ndikuar në përzgjedhje jocilësore.

Herën e dytë konkurruan 30 veta. Por midis 7 të zgjedhurve nuk ishin 4 nga pesë serbët që u thirrën herën e parë.

Këta besojnë se konkursi u manipulua.
 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dita e Verës/ Elbasani pret 14 marsin me lule dhe ballakume

Story i radhës

Rusia afër dorëzimit – dalin detaje të reja për bisedimet Ukrainë – Rusi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish