Dymbëdhjetë persona humbën jetën në një aksident në Meksikë

Dymbëdhjetë persona humbën jetën kur furgoni i tyre u përmbys dhe u rrëzua në një kanal në një autostradë në Meksikën qendrore, duke lënë 11 të tjerë të lënduar, thanë zyrtarët të shtunën.

Shtatë nga viktimat që vdiqën ishin ende të bllokuar brenda makinës, tha agjencia e shërbimeve të urgjencës nga shteti Jalisco në Twitter.

Sipas medieve të huaja, aksidenti ndodhi pranë qytetit të Lagos de Moreno, në një autostradë që lidh shtetet qendrore të Guanajuato dhe Jalisco.

Fotot nga agjencia e shërbimeve të urgjencës tregojnë një furgon të madh të zi të rrëzuar në një gropë të thellë përgjatë autostradës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Disa informacione dhe pyetje për zotin Lajçak

Story i radhës

​Pse nuk mund të gjeni punë pas përfundimit të studimeve?

Të fundit nga