Dy vjedhës serik nga Shkupi vepronin në rajonin e Gostivarit

Dje (17-nëntor) në ora 18 e 10 minuta në Gostivar, efektivët e policisë nga SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, kanë privuar nga liria personat A.H. (47) dhe A.Sh. (46) të dy nga Shkupi, të cilët më parë kishin qenë të raportuan se kanë kryer vjedhje nëpër shitore të Gostivarit.

Gjatë privimit nga liria tek ata janë konfiskuar më tepër produkte të ndryshme, të cilat buronin nga vjedhjet e raportuara.

Dy qytetarët nga Shkupi, të cilët dyshohet se janë autorë edhe të disa vjedhjeve të tjera në zonën e Gostivarit, janë mbajtur në Stacionin Policor të
Gostivarit.

Çështja është duke u sqaruar dhe dokumentuar dhe do të përgatiten parashtresat adekuate. FLAKA

Ngjarja paraprake

Arrestohen dy shkupjanë për vjedhje nëpër shitore të Gostivarit

Ngjarja e ardhëshme

Të gjithë tifozët që do të hyjnë në stadium...

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian