Dy shqiptarë në gjysmëfinale të Europa League, ja kush më kë takohet 

Dy futbollistë shqiptarë janë në gjysmëfinale të Europa League, Granit Xhaka me Arsenalin dhe Marash Kumbulla me Romën.

Që të dy skuadra kanë punë të vështirë, por me synime që të shkojnë në finale dhe të fitojnë trofeun e çmueshëm, që iu mundëson kualifikimin në Champions League.

Arsenali do të ndeshet me Villarealin dhe Roma me Manchester Utd.

Çifte gjysmëfinale 
Me 29 prill

Villareal – Arsenal 
Manchester Utd – Roma

Me 6 maj
Arsenal – Villareal
Roma – Manchester Utd

Ngjarja paraprake

“Po kthehu o kthehu se e di që..”/ Çfarë ndodhi në debatin mes Ramës dhe moderatorit?

Ngjarja e ardhëshme

Kjo është nota e Xhakës për fitoren bindëse në Çeki

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian