Dy shpërthime të forta në Mitrovicë, reagon policia

Dy shpërthime të forta janë regjistruar në Mitrovicë gjatë mbrëmjes së djeshme.

Lajmin e bënë të ditur mediat lokale, sipas të cilave shpërthimet kanë qenë të fuqishme dhe të dyshuara nga banorët si bomba.

Por pas ekspertizës në terren, policia ka deklaruar se shpërthimet kanë qenë si rezultat i fishekëzjarreve.

Këto shpërthime vijnë pas sulmeve ndaj Policisë së Kosovës të ndodhura ditë më parë në pikat kufitare, të cilat ishin shkaktuar nga serbët matanë kufirit me Serbinë, shkruan Telegraf.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Përkujtohen dëshmorët e martirët në Prishtinë e Dyz të Podujevës

Story i radhës

Goditi me qytën e pistoletës 30-vjeçarin, arrestohet i riu në Korçë

Të fundit nga