Dy shenjat më tërheqëse dhe më të vështira njëkohësisht në zodiak

12. Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Karakteristikat tërheqëse: Personaliteti misterioz dhe sytë hipnotizues

Akrepët janë personalitete të fuqishme, energjike dhe të drejtuara.

Sidoqoftë, ato janë  në fund të piramidës kur renditen shenjat më tërheqëse të zodiakut.

Kjo sepse, pavarësisht atyre syve hipnotikë dhe shikimit seksi, ata nuk arrijnë të bëjnë përshtypje tek të tjerët për shkak të një rryme nënujore të çështjeve të besimit që përcaktojnë të gjithë personalitetin e tyre.

Duke vepruar nga një vend i pasigurisë, një Akrep mund të jetë gjykues, i dyshimtë dhe xheloz.

Këto nuk janë saktësisht cilësi tërheqëse. Për më tepër, prirjet e tyre jashtëzakonisht seksuale mund të vijnë si tepër mbizotëruese për shumicën e njerëzve.

10. Demi (20 Prill-20 Maj)

Karakteristikat tërheqëse: Buzët e lezetshme dhe personaliteti besnik

Demi është shenja e zodiakut që ka buzët më të bukura.

Kjo karakteristikë e parezistueshme padyshim që i shton hijeshinë e tyre.

Përveç natyrës së tyre besnike dhe të kujdesshme mund t’i tërheqë njerëzit drejt tyre me lehtësi.

Sidoqoftë, këto tipare të personalitetit gjithashtu mund të bëhen makthi e tyre në marrëdhëniet romantike.

Ata mund të bëhen mbizotërues mbrojtës, duke i lënë partnerët e tyre të ndjehen të mbytur dhe të lidhur me to.

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut janë gjithashtu kokëfortë nga natyra dhe jashtëzakonisht e vështirë për t’u pëlqyer.

Ata e vendosin shiritin shumë të lartë me veprimet e tyre dhe i urrejnë të tjerët që nuk i mbajnë ato standarde.

Kjo është arsyeja pse ato nuk renditen shumë lart si shenja më tërheqëse e zodiakut.

Ngjarja paraprake

"Koronavirusi erdhi nga një laborator në Wuhan"

Ngjarja e ardhëshme

Vriten nëntë vetë në protesta në Mianmar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian