Dy mësuese dhe një inspektor Policie rezultojnë pozitiv me COVID-19 në qarkun e Beratit

12 rastet e konfirmuara me koronavirus sot në qarkun e Beratit janë kontakte të personave të cilët kanë rezultuar pozitivë më herët.

Burime bëjnë me dije për abcnews.al se në Urën Vajgurore janë konfirmuar pozitive 2 mësuese, njëra prej të cilëve në në një shkollë 9-vjeçare në qytet, ndërsa tjetra në fshatin Kutalli.

Pozitiv ka rezultuar edhe një inspektor i krimeve në Komisariatin e Policisë në Urën Vajgurore.

Berat numëron 278 raste aktive me Covid-19 që vijojnë betejën me koronavirusin.

Ngjarja paraprake

I dhanë ineksion për ftohje, por tani është në gjendje kome, flet babai i dy-vjeçares nga Mitrovica

Ngjarja e ardhëshme

Andrra Destani rrëfen 5 vitet si gruaja e Sinan Hoxhës dhe jetën si sipërmarrëse

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian