Dy lojtarë të infektuar me Covid-19, Kroacia zbulon rezultatet e testeve për futbollistët e tjerë

Kroacia do të luajë ditën e nesërme sfidën e fundit të Nations League ndaj Portugalisë.

Pak ditë më parë, klubi kroat bëri me dije se kapini Vida ishte infektuar me Covid-19, por ky I fundit luajti një pjesë lojë e më pas I izolua menjëherë.

Pas testeve të tjera u zbulua se edhe Brozovic ishte infektuar me virus.

Ditën e sotme, Kroacia ka bërë tamponë për të gjithë lojtarët e tjerët dhe ka konfirmuar se të gjithë lojtarët e tjerë kanë rezultuar negativë. Një lajmë i mirë për trajneri Dalic, por edhe për të gjitha klubet që kanë lojtarët e tyre në këtë kombëtare.

Ngjarja paraprake

Kush janë binjaket që lanë Italinë për të joshur njëkohësisht Saimirin?

Ngjarja e ardhëshme

“Kurat natyrale për të trajtuar Covid-19″/ Pipero: Ndiqni këto hapa

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian