Dy lojtarë e marrin nënshtetësinë e Kosovës

Tek Sigal Prishtina sot kishte festë.

Në fakt, dy basketbollistë të klubit më të madh të basketbollit të këtushëm e kanë marrë nënshtetësinë e Kosovës.

Basketbollistët shqiptarë Jetmir Zeriqi dhe Jan Palokaj janë bërë tashmë edhe zyrtarisht të Kosovës pasi paraprakisht kishin nënshtetësi të Maqedonisë së Veriut, respektivisht të Kroacisë.

Bardhekaltrit madje ua kanë bërë si dhuratë një tortë, ku janë përfshirë flamujt e të tria shteteve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Akuza për shpërdorim detyre, KLSH kallëzon dy ish-drejtorët dhe një punonjës të Kadastrës së Beratit

Story i radhës

Regjistrohen 2.341 raste të reja në Maqedoni, humbin jetën 26 pacientë

Të fundit nga