Dy lagje në Prishtinë pa energji elektrike

Një pjesë lagjes së Muhaxherëve dhe Bregut të Diellit në Prishtinë janë pa aktualisht pa energji elektrike.

KEDS-i ka njoftuar se si pasojë e mbingarkesave në daljen 36, është shkaktuar një dëmtim i kabllos nëntokësore furnizuese.

“Ekipet e KEDS kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes.

Pas lokalizimit dhe hapjes së kanalit, po punojnë në sanimin sa më të shpejt të prishjes”, thuhet në njoftim.

Ngjarja paraprake

E rëndë/ Gjendet i vetëvarur 24-vjeçari në Sarandë

Ngjarja e ardhëshme

Formacionet zyrtare: Bayern – Hoffenheim

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian