Dy kombëtaret priten të grumbullojnë mbrojtësin

Mbrojtësi dhe kapiteni i Feyenoordit, Markos Senesi, ka marrë nga një ftesë për t’u grumbulluar me dy kombëtare të ndryshme.

Bëhet fjalë për Italinë dhe Argjentinën, të cilat gjithashtu do të ndeshen me njëra-tjetrën në “Finalissima”.

Senesi është me pasaportë italiane, por i lindur në Argjentinë.

Kjo gjë ka bërë që Roberto Mancini dhe Lionel Skaloni t’i dërgojnë një ftesë mbrojtësit të Fejnordit.

Për këdo që mbrojtësi do të zgjedhë, një gjë është e sigurt, debutimi i tij me kombëtaren do të vijë përballë shtetit që refuzoi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ish-burri i Jennifer Lopezit, Marc Anthony po martohet për herë të katërt

Story i radhës

Klopp: Liga e Kombeve një nga idetë më qesharake

Të fundit nga