Dy gra dhe dy fëmijë sirianë janë gjetur të ngrirë në Liban

Katër sirianë, dy gra dhe dy fëmijë janë gjetur të vdekur të premten në Liban pasi ishin zhdukur që një kohë.

Siç raportohet, ata kanë vdekur si pasojë e të ftohtit të madh.

Autoritetet libaneze kanë bërë të ditur se do të hetojnë nëse ky rast është kontrabandë me njerëz apo jo, raportojnë mediat e huaja.

Libani ka më shumë se një milion refugjatë sirianë të cilët kanë lënë shtëpitë e tyre që nga fillimi i konfliktit në Siri në vitin 2011.

Ngjarja paraprake

Jessie J bën publike lidhjen e re pas ndarjes nga Channing Tatum

Ngjarja e ardhëshme

Gjiknuri në Selenicë: Rama i dha përparësi Vlorës, do i kërkojmë edhe më shumë investime

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian