Dy derbi në Superligën e Kosovës

Sonte do të zhvillohen dy derbi në Superligën e Kosovës në basketboll.

Derbi i rivalëve të vjetër në palestrën e sporteve “Minatori” në Mitrovicë, mes Trepçës dhe Pejës.

Po ashtu derbi në palestrën “13 qershori” në Therandë, mes Golden Eagle Yllit dhe Sigal Prishtinës.

Golden Eagle Ylli kryeson me 30 pikë, pasojnë Peja 28, Trepça 28 pikë etj.  

Java e 18-të

17:00 Trepça-Peja
19:00 Golden Eagle Ylli-Sigal Prishtina

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dëshmia e 17-vjeçarit që ekzekutoi vëllanë e vrasësit të të atit: Mora gjakun e babait

Story i radhës

Protestë e qetë tek “City Mall”, ku humbi jetën 24 vjeçarja Viktorija Nikollova

Të fundit nga