Dy deputetë të PD ia kërkuan dorëheqjen, reagon Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pasi u përball me kërkesat e dy deputetëve të PD për të dhënë dorëheqjen ka  marrë fjalë duke thënë se dy rrugë ka, ose të bashkohemi ose t’ja dorëzojmë partinë Sali Berishës. 

Gazetari i Panorama, Mariglen Kume mëson se Basha në mbledhjen e grupi parlamentar ka deklaruar:

“Dy rrugë ka, ose rrime bashkë dhe bëjmë riorganizim ose ja dorëzojmë Sali Berishës”, mësohet se ka dhënë Basha para deputetëve.

Ai ka theksuar se “synimi i Berishës është që të marrë PD për t’u mbrojtur nga non grata”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Nëse Putin nuk frikësohet, le të vjen në takim me Zelenskyn”

Story i radhës

Bombardohen rafineritë e naftës në dy qytete ukrainase

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish