Durres: Arrestohen dy administratorët e kriptomonedhave

Vihen në pranga dy administratorët e subjekteve të ngritura për krijimin e kriptomonedhave, në Shijak, Durrës.

Të arrestuar janë E. H., 29 vjeç, banues në Tiranë.

Me detyrë administrator i subjektit të ngritur për krijimin e kriptomonedhave, në fshatin Pjezë, Shijak dhe E. H., 57 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë administrator i subjektit të ngritur për krijimin e kriptomonedhave në fshatin Fllakë, Durrës.

Të arrestuarit janë në vijim të operacionit policor të koduar “KRIPTOFARM”, i zhilluar disa ditë më parë, kanë bërë kapjen dhe ndalimin për veprat penale “Mashtrim kompjuterik”, “Ushtrimi pa licencë i veprimtarive financiare”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Сали: Нема потреба од дополнителни рестриктивни мерки, има намалување на бројот на новозаболени

Story i radhës

Kërkon 15 milionë euro në sezon

Të fundit nga