Dumoshi për vdekjen e gazetarit Misini: Një dritë u shua, me mallëngjim për të punuar për vendin

Gjatë mbrëmjes së sotme ka ndërruar jetë gazetari Radio Kosovës, Nazmi Misini.

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, nëpërmjet një postimi në Facebook ka shprehur ngushëllimet e saja, duke e cilësuar Misinin si një dritë tjetër që ju shua vendit.

Më poshtë gjeni statusin e saj të plotë:

Prehu në paqe Profesor!

Ishe dhe do kujtohesh përherë si mbështetës besnik i dijes për gjenerata të tëra. Sinonim i pavdekshëm i arsimit.

“E nderuar ministre po të shkruaj, sëmundja më ka pru në atë gjendje që nuk mundem të ecë në këmbet e mia, kam mall që nuk u takuam per te te uruar personalisht, të përqafoj miqësisht nxenesen time. Amanetin e forte mbaje me vete:

Puno fort për vendin!”

Fjalët e fundit që më përcolli Prof. Nazmi Misini ishin këto. Të faleminderit Profesor!

Një dritë u shua, me mallëngjim për të punuar për vendin.

Amanetin do ta jetësoj për ju!

Dheu i Kosovës të qoftë i lehte, që shumë e dashte!

Ngjarja paraprake

​Fakte interesante për njerëzit e lindur në tetor: Ja se çfarë ata kanë një “shqisë të gjashtë”

Ngjarja e ardhëshme

Takimet pa rezultate konkrete të dy shteteve shqiptare?!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian