Duma: Vendimi i Trump për të rinumëruar votat është një shok ndaj sistemit

Grida Duma, ish-deputetja e Partisë Demokratike, e ftuar në emisionin “ Open” në Top Channel për të folur në lidhje temën e zgjedhjeve në Shba.

Duma nuk pranoj të jepte një qëndrim në lidhje akuzat që po bëhën për manuplimet e votave.

Ndërsa vendimiet që po i bën Trump, ish-deputetja tha se shokimi i sistemit është një gjetja alla Trump.

“Nuk po ndërhyj, sepse këto janë qëndrime, sepse Trumpi e ka thënë që gjatë fushatës se votimi me postë do kishte probleme dhe se me këtë qëndrim dhe  më këtë vendim gjatë këtij procesi për të rinumëruar votat.

Nuk ka asnjë çudi, për zgjedhjet e 2016 ende edhe e sot flitet për ndërhyrjen e rusëve në zgjedhjen e Trumpit.

Shokimi i sistemit është gjetje alla Trump”, tha Duma

Ngjarja paraprake

Snapchat bën atë që përdoruesit nuk e prisnin

Ngjarja e ardhëshme

Biden shumë afër fitores, ja edhe sa vota elektorale i duhen

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian