Dukagjini mbetet pa rrymë si shkak i shtyllave të thyera e përcues të këputur

Në Rajonin e Dukagjinit po mbretërojnë kushte të rënduara atmosferike. Si rrjedhojë, ka shumë përmbytje të cilat kanë vështirësuar ofrimin e shërbimeve esenciale. 

Në vazhdën e saj, në disa zona është afektuar edhe rrjeti elektrik. Kemi shtylla të thyera dhe përcues të këputur. 

Ekipet tona nga distrikte të tjera janë angazhuar për  tu dal në ndihmë ekipeve të Rajonit të Dukagjinit në mënyrë që intervenimi të jetë i shpejt dhe të sanohen prishjet sa më shpejtë të jetë e mundur.

Ngjarja paraprake

Dojna Mema feston sot ditëlindjen

Ngjarja e ardhëshme

Dhimbjet e Stomakut – Cilat Janë Rastet Urgjente Për Shëndetin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian