Dukagjini eliminon Drenicën, Feronikeli – Prishtina shkon në vazhdime

Është skuadra e Dukagjinit ajo e cila e ka siguruar e para biletën për në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Ishte Dushi ai i cili me golin e tij të realizuar në minutën e 76’ e mposhti Drenicën dhe ia mundësoi skuadrës së tij të kualifikohet për më tutje.

Ndeshja tjetër ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës ka shkuar në vazhdime pasi rezultati pas 90 minutave ishte i barabartë 0-0.

Ngjarja paraprake

KLGJ i propozon Presidentit Meta 4 emra për emërimet në Gjykatën e Lartë, ja cilët janë

Ngjarja e ardhëshme

Vendos Federata e Spanjës, ja sa mijëra shikues ka kundër Kosovës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian