Duka: Rama si diktatori i Taxhikistanit, ka filluar ndryshon edhe rrjedhën e shekujve

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, në një postim në profilin e tij në facebook ka ironizuar kryeministrin Rama që kërkon të bëhet si diktatori i Taxhikistanit.

‘Udhëheqësi ynë shekullor ka filluar ndryshon dhe rrjedhën e shekujve.

Të njëjtën gjë bëri edhe diktatori i Taxhikistanit disa vite më parë, ndryshoi kalendarin e vendit.

Diktatorët janë njësoj kudo, ndaj kanë të njëjtin “Happy End”.

Ndoshta Rama beson se do të jetë udhëheqësi historik i shqiptarëve deri në shekullin e 25 pas erës tonë.

Për këto raste dalldisjeje populli thotë: “T’i rrojë kosherja se bletët i kanë ikur”‼’

Ngjarja paraprake

Britani, vaksinë të dytë anticovid, do rivaksinohen të gjithë personat mbi 70 vjeç

Ngjarja e ardhëshme

​Anderson: Duhet ta rrisim nivelin ndaj Kosovës, më vjen keq për Arbër Zenelin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian