Dua Lipa “rrëmben” dy çmime të rëndësishme

Dua Lipa po bën namin me këngën “Levitating”.

Pak ditë më parë, ajo theu rekord si artistja femër që ka qëndruar më së shumti në historinë e top-listës së “Billboard Hot 100” me super hitin Levitating.

Së fundmi, ylli shqiptar ka “rrëmbyer” dy çmime të tjera.

Ka qenë vetë Dua që e ka zbuluar lajmin përmes një postimi në rrjete sociale.

Këngëtarja me famë botërore ka marrë çmimin për këngën më të mirë të vitit me hitin “Levitating” dhe albumin më të mirë me “Future Nostalgia” në iHeart Radio Awards.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qeveria e Britanisë jep lajmin e mirë për tifozët e Chelseat

Story i radhës

Rusia e denoncon paralajmërimin kibernetik të SHBA si “absurd”

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish