Dua Lipa do të jetë pjesë e filmit të famshëm

Dua Lipa ka treguar se nuk njeh limite sa i përket karrierës së saj si këngëtare, por duket se ajo synon edhe Hollivudin. Së fundmi, këngëtarja shqiptare mori një rol në filmin Barbie përballë Margot Robbie.

Dua, e cila do të bëjë debutimin e saj si aktore në thrillerin Argylle, po përgatitet për rolin e saj të radhës, në filmin Barbie që po xhirohet në Mbretërinë e Bashkuar.

Një burim i brendshëm i filmit tha:

“Dua po bën bujë si në muzikë, ashtu edhe në filma. Ajo me të vërtetë bëri përshtypje në Argylle dhe u përhapën fjalë rreth Hollivudit se sa e mirë ishte. Tani ajo i është bashkuar kastit të Barbie së bashku me emra të mëdhenj, përfshirë Margot, Ryan Gosling, Will Ferrell dhe Saoirse Ronan. Edhe pse Argylle është një film i madh në vetvete, Barbie do të jetë një pjesë e rëndësishme për Duan, sepse ka kaq shumë zhurmë rreth tij. Dua po dëshmon se ka shumë më tepër për të dhënë sesa thjesht të qenit një yll popi. Atë e pret një e ardhme emocionuese në filma.”

Filmi ka bërë shumë bujë në media dhe pritet të ketë një sukses të madh.

Image

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

FIFA e konfirmon, do të ketë gjyqtare femra në Kupën e Botës

Story i radhës

Blinken: Rusia është fajtore për krizën ushqimore

Të fundit nga