Droni thyen xhamin dhe futet brenda helikopterit ushtarak, shastiset piloti

Një ngjarje e pazakontë u shënua në Kili.

Një dron në rrethana të paqarta, u përplas me një helikopter të marinës kiliane që po kryente një fluturim rutinë.

Si rezultat i përplasjes u thye xhami i helikopterit dhe piloti u plagos në fytyrë.

Për fat të mirë, piloti ruajti qetësinë dhe më pas u ul në mënyrë të sigurt.

Ngjarja paraprake

Klopp piketon zëvendësuesin e Van Dijk

Ngjarja e ardhëshme

Dëborë edhe diell, zbuloni ditën që pritet stuhia

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian