Drita triumfon në miqësoren kundër ukainasve

Ka përfunduar ndeshja e katërt dhe e fundit përgatitore për Dritën në kuadër të ndeshjeve kontrolluese në Antalya të Turqisë.

Ekipi gjilanas arriti ta mposht ekipin nga Superliga e Ukrainës, Minaj me rezultat minimal 1:0.

Golin e vetëm në ndeshje e realizoi Kastriot Rexha në minutën e 66-të pas një goditje të bukur me kokë.

Ndeshja ishte me shumë ritëm dhe shumë e fortë fizikisht nga të dyja ekipet.

Kështu, Drita e mbyll me fitore fazën përgatitore në Turqi, ndonëse e humbi një trofe, atë të Superkupës nga Prishtina.

Ngjarja paraprake

Hailey Bieber planifikon hapjen e një biznesi

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, 2 terroristë të PKK-së binden nga forcat e sigurisë t’i braktisin armët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian