Drita nuk ndalet, 13 fitore rresht! Fushë Kosova fiton në Ferizaj 

Drita nga Gjilani ka vazhduar dominimin në elitën e volejbollit të Kosovës. 

Vashat e trajnerit Lorik Ilazi shënuan fitoren e 13-të rresht, duke udhëheq renditjen e klasifikimit me pikë maksimale, gjithsej 39! 

Drita ka triumfuar me rezultat 3:1 (25:11, 20:25, 25:14, 25:6) ndaj Prishtinës. Prishtina është në vend të katërt me 22 pikë dhe tani për tani ndihet komode në këtë pozitë 

Fitore të ngushtë dhe të madhe ka shënuar Fushë Kosova në Ferizaj, me rezultat 3:2 25:19, 23:25, 25:18, 23:25, 15:5) ndaj Kastriotit, në kuadër të javës së katërt të Superligës A. 

Rezultatet e javës së katërt
Drita-Prishtina 3:1
Kastrioti-Fushë Kosova 2:3

Ngjarja paraprake

U bë pjesë e koalicionit 'PD-Aleanca për Ndryshim', Roshi: Do kandidoj në Vlorë

Ngjarja e ardhëshme

Roma kualifikohet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian