Drita me lehtësi kalon në finale të Ligës së Parë

Drita duke e mposhtur Marigona Hill Prishtinën edhe në ndeshjen e dytë, u kualifikua në finale të Ligës së Parë.

Skuadra gjilanase e mposhti kundërshtarin me rezultat 69-89.

Djelmoshat e trajneri Gyltekin Selimi, nuk e lëshuan epërsinë në asnjë moment dhe triumfuan me lehtësi.

Amerikani Xzavier Barmore ishte më i dalluari te Drita me 23 pikë, 5 asistime e 5 topa të rrëmbyer, derisa u ndihmua edhe nga Bardh Jakupi me 17 pikë dhe Arian Memeti me 15 pikë, 9 kërcime e 5 topa të rrëmbyer.

Te Marigona Hill Prishtina u veçuan, Arbnor Haliti me 17 pikë dhe Drilon Shala me double-double prej 13 pikëve e 14 kërcimeve.

Ngjarja paraprake

Barcelona ndjek Romagnolin si pasues të Umtitit

Ngjarja e ardhëshme

Brad Pitt në karrocë me rrota, dyshime mbi gjendjen e tij shëndetësore

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian