Drita dështon, pikë e madhe për Drenicën

Kampioni në fuqi, Drita nga Gjilani, dështon si vendas duke barazuar me rezultat 1:1 me Drenicën nga Skenderaj.

Në minutën e 29-të, Bujar Shabani godet nga distanca dhe realizon ër epërsinë e Dritës.

Tre minuta pa përfunduar pjesa e parë, Baton Zabërgja barazon rezultatin 1:1. 

Pas javës së 26-të të elitës së futbollit të Kosovës, Drita kryeson me 55 pikë dhe Drenica është në pozitën e nëntë me 27 sosh.

Ngjarja paraprake

Tabaku: Në 25 prill zgjidhet midis premtimeve 3D dhe angazhimeve konkrete

Ngjarja e ardhëshme

Duro pas humbjes çuditë, ja çfarë thotë për Feronikelin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian